KUZU FABRiKASI

 

Endüstriyel et koyunculuğu için anahtar teslim çözüm

KUZU FABRİKASI NEDİR?

 • Bizi tanımak, Kuzu Fabrikası açmak için hizmetlerimizi öğrenmek ve fizibilite dosyalarını incelemek için bu sayfadaki bilgileri dikkatle inceleyiniz.

 • 10 yılda geliştirdiğimiz Anarom (Anadolu Romanov) anaç koyunları ile yüksek verimde koyunculuk yapıyoruz. Soy kütüklü Anarom, Suforom (Sufolk x Anarom melezi) ve Şaroman (Şarole x Anarom melezi) koyun ve koçlarımız ticari melezleme programını hayata geçirmek için uygundur.

 • Anarom koyunu ile ilgili akademik yayınları buradan inceleyebilirsiniz.

 • Sistemli ve yüksek verimde et üretimi yapabilmek için en az hayvanın verimi kadar barınak tasarımı ve teknolojiden istifade etmek de önemlidir. 

 • Barınak standartlarımız ile Kuzufab çiftliklerini 1 ay içinde anahtar teslim olarak kurabilmekteyiz. Örnek işletmemiz İstanbul Beykoz'da. Diğer işletmelerimizi bu sayfada görebilirsiniz.

 • Çiftliklerimizde firmamız bünyesinde geliştirilen ve %100 yerli üretim Saytart sistemi ve Sürü Takip sistemi standart olarak bulunmaktadır. Çiftliğinizi her yerden web ve mobil cihazlar üzerinden takip edebilirsiniz. Böylelikle daha az insana dayalı, daha çok sisteme dayalı üretim yapabilir, yaptığınız yatırımın geri dönüşünü takip edebilir, yönetebilirsiniz. Et koyunculuğu yatırımını sadece "çobana güvene" dayalı bir sistem olmaktan çıkarıyoruz.
 • Beykoz Kuzufab çiftliğimizde eğitim veriyoruz, mobil yazılım ile yetiştiricilik süresince yapılması gereken tüm adımlar günlük hatırlatıcı ile birlikte anlatılmaktadır, eğitim süresince pratik olarak tüm süreçleri gösteriyoruz. Facebook Kuzu Fabrikası sayfamızdan güncel yetiştiricilik bilgileri paylaşıyoruz, zaman zaman çiftliğimizden canlı yayınlar yapıyoruz. Hemen sağda Facebook sayfamızdan yaptığımız paylaşımlarımızı görebilirsiniz. 

 • Satış ağımız ile çiftliklerinizde yetiştirdiğiniz dişi ve erkek kuzularının damızlık satış organizasyonunu yapıyoruz. Damızlık satışınızı internet sitemiz üzerinden yapıyorsunuz, müşteriniz hayvanınıza ait soy kütüğü ve sertifikayı görüyor ve doğru bir alışveriş yaptığına emin oluyor. Bu yüzden üretim kalitenizi üst seviyede tutmamız gerekiyor, bu sebepten de hem danışmanlık veriyoruz hem de denetliyoruz.

 • Siz de Kuzu Fabrikası işletmesi kurmak isterseniz lütfen iletişim formunu doldurunuz ve aklınızdaki projeyi bizlerle paylaşınız

KUZU FABRiKASI™ AKILLI AĞIL TASARIMI

Yılda bir koyundan 3 kuzu alabilmek, ve her ay kuzu üretebilen bir çiftliğe sahip olmak için; doğru barınak koşulları, doğru anaç koyun, doğru yetiştiricilik yöntemi, doğru ekipman ve sürü takip sistemi gerekir. Bunlardan herhangi biri tek başına yeterli değildir.

Kuzu Fabrikası barınak sistemleri hayvan refahı ve konforunu dört mevsim sağlamak üzere tasarlanmış sera tipi, önü gezinti alanına açılan, yüksek havalanma özelliğine sahip yazlık ve kışlık özelliğinde padoklardan oluşur. Yılda koyun başına 3 kuzu alabileceğiniz sistemi hayata geçirebileceğiniz bileşenleri içerir; doğumhane bölmesi, çiftleşme bölmesi, krep besleme ve mama ile büyütme bölmeleri, gezinti alanla, padoklar arası transfer yolu, muamele çadırı, otomatik sayım ve tartım ünitesi.

 

1000 koyunu 2 kişi ile idare edin, koyun muamelesini hayvan refahına sadık kalarak, asgari insan gücü ile yapın, operasyonel maliyetleri düşürün

 

ELEKTRONİK HAYVAN TAKİBİ, OTOMATİK TARTIM SİSTEMİ

Kuzufab otomatik sayım, tartım ve 3 yollu ayıklama sistemi Kuzufab mobil sürü takip yazılımı ile entegre çalışır. 3 yollu ayıklama sistemi kendinizin belirleyeceği kriterlere göre hayvanları el değmeden ayıklamanızı sağlar. Örneğin gebeleri boşlardan, 45 kilo üstü kasaplık kuzuları veya belli bir ırkı diğerlerinden ayıklamak için sistemi kullanabilirsiniz.

Kuzu Fabrikası Muamele Bölüm Tasarımı

MOBİL UYGULAMA ile ÇİFTLİĞİNİZ CEBİNİZDE

Otomatik tartım sistemi ve RFID okuyucu çubuğu ile entegre mobil uygulama

Saytart Canlı Hayvan Demosu

Sesli komut özelliği

Kuzufab Web Gösterge Paneli

Sürünüzü her yerden, her cihazdan, anlık verilerle takip edin

 

Türkiye genelinde Kuzu Fabrikası bayiliği veriyoruz.

Formu detaylı olarak doldurun lütfen, size geri dönüş yapalım

Ergen Biyoteknolojileri Ltd.

er-gen.com

Atatürk Üniversitesi, Ata Teknokent,

Teknolojileri Geliştirme Bölgesi, 25240, Erzurum

bilgi@kuzufab.com

 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • YouTube Social Icon
 
IMG_5644